pátek, 11 září 2015 14:18

Školení ČTÚ zaměřené na rušení televizního příjmu pásmem LTE

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Ve dnech 9. a 26.2.2014 jsme se zúčastnili školení ČTÚ pro montážní firmy. Školení bylo zaměřeno na problematiku rušení televizního příjmu po spuštění LTE sítě v pásmu 800MHz.

V souvislosti se zahájením výstavby a provozu LTE sítí v pásmu 800 MHz se předpokládá možný vznik problémů s rušením televizního příjmu, a to v závislosti na přijímaném televizním kanálu a na uspořádání přijímajícího zařízení diváka. Český telekomunikační úřad proto připravuje sérii kroků jež pomohou snížit negativní dopady interferencí.

Podle předpokladu budou třeba úpravy či opravy přijímacích anténních systémů DVB-T po předchozím rozhodnutí ČTÚ a v souvislosti s metodickým pokynem pouze kvalifikovaných servisních firem, které disponují potřebnou měřící technikou, umožňující měření parametrů signálu DVB-T a úrovní signálů LTE.

ČTÚ s touto souvislostí provedlo odborné proškolení k dané problematice elektromagnetické interference mezi systémy LTE a DVB-T, včetně informací a způsobu odstraňování závad.

Tímto jsme se stali montážní firmou, jež je oficiálně oprávněna provádět opravy a úpravy systému digitálního příjmu v souvistosti spuštění pásma LTE.

Více o problematice rušení naleznete na www.gsmpokryti.cz

Číst 16056 krát Naposledy změněno pátek, 11 září 2015 14:51

Kontakty

pondělí až pátek 9:00-18:00

Tel.: 773 74 90 90
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální sítě

Vítejte

Vítáme Vás na nové webové prezentaci společnosti HEJZICOM TECH s.r.o. Jsme rádi, že jste zabrouzdali na náš web a doufáme, že si vyberete z naší bohaté škály služeb. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Školení a vzdělání

HEJZICOM TECH s.r.o. pracuje na neustálém vzdělávání v oboru. Účastníme se pravidelných školení v oblastech našich služeb.

top